شناخت لوله و انواع آن

لوله ، می تواند در طول های طولانی تر تولید شود و در قطر کوچکتر ، به صورت کویل فروخته شود. با این کار نصب بسیاری از اتصالات میدانی از بین می رود.ملاحظات ویژه ای در مورد لوله های مورد استفاده در محیط های معماری مانند نرده ها داده می شود. اتصالات باید صاف باشد اما لوله ها تحت فشارهای داخلی که لوله های انتقال سیال تحمل می کنند نیستند. اتصالات را می توان با جوشکاری ، سنجاق زدن و … صاف کرد تا اتصالات عاری از درز تولید شود.شناخت لوله و انواع آن

پشتیبانی لوله

لوله مورد استفاده در کاربردهای فشار ، نیاز به در نظر گرفتن تکیه گاه ها ، مهاربندها و غیره دارد که اجازه می دهد تا خط منبسط و منقبض شود ، از افتادگی و فشارهای ناشی از اتصالات جلوگیری کرده و در برابر سر و صدا و لرزش ناخواسته مهار شود. کدها به طور کلی وزن لوله را از طریق شیر پشتیبانی نمی کنند و شیرها نیز باید به طور مستقل پشتیبانی شوند. طرح های مختلفی از تکیه گاه فنر و غلتک به صورت تجاری در دسترس است.

طیف سنجی جرمی فرآیندهای تولید فولاد تخصصی را بهینه می کند

شناسایی خط لوله

ANSI B13.1 کدگذاری رنگی لوله ها را در خدمات صنعتی در کارخانه ها و تأسیسات ایجاد می کند. این کدها مایعات قابل اشتعال (زرد با حروف سیاه) ، هوای فشرده (حروف سفید و سفید) و غیره را پوشش می دهد. این کد همچنین چندین طرح رنگی تعریف شده توسط کاربر را برای شرایط خاص ذخیره می کند ، اما به کاربران توصیه می شود که چنین طرح هایی ممکن است توسط آنها قابل درک نباشد کسی که به طور خاص برای آن گیاه یا تأسیسات آموزش ندیده باشد.شناخت لوله و انواع آن

برنامه های تخصصی

کاربردهای لوله می توانند به صنایع و کاربردهای تخصصی نیز تسری پیدا کنند. لوله مته در صنعت نفت و گاز برای اتصال تجهیزات سطح دستگاه حفاری با مونتاژ مته و سوراخ پایین استفاده می شود. این اجازه می دهد تا سیال حفاری یا برش به بیت منتقل شود و اجازه حرکت مکانیکی یا چرخش بیت را می دهد.

در روشی مشابه ، لوله لایروبی یا لوله لایروبی در عملیات لایروبی برای حمل و جمع آوری مواد جامد یا دوغاب های جامد از محل لایروبی به محل تخلیه استفاده می شود.

لوله های کرایوژنیک دارای منیفولد عایق خلا transfer و خطوط انتقال خلا jacket هستند که به طور خاص برای کاهش انتقال حرارت به گازهای مایع استفاده شده در تجهیزات برودتی مانند هیدروژن مایع ، نیتروژن ، اکسیژن ، هلیم ، آرگون ، کریپتون یا زنون طراحی شده اند.

لوله پاشش آتش در ساختمانهای تجاری و مسکونی برای توزیع آب جهت مهار آتش ساخته و تولید می شود. هر دو فولاد و برخی از انواع لوله های پلاستیکی در سیستم های آب پاش و مهار آتش استفاده می شوند.شناخت لوله و انواع آن

خلاصه مس داستان کل

ملاحظات / خصوصیات

نسبت ابعاد استاندارد اصطلاحی صنعتی است که برای لوله های پلاستیکی به کار می رود که قطر لوله و ضخامت دیواره را به عنوان ابزاری برای تعیین درجه فشار یک لوله بدون در نظر گرفتن قطر آن مرتبط می کند. ASTM یک سری SDR ها را از 32.5 تا 7.3 مشخص می کند. این SDR ها بین هر افزایش حدود 25٪ ضخامت دیواره را کم یا زیاد می کنند. نسبت ابعاد به سادگی قطر خارجی است که بر ضخامت دیواره تقسیم می شود. هرچه SDR بزرگتر باشد ، دیواره نازک تر و درجه فشار پایین می آید.

خم های لوله به مشخصات تولید می شوند و معمولاً توسط مضربی از قطر لوله فراخوانی می شوند. به عنوان مثال ، یک خمش 5 بعدی در یک لوله 10 اینچ ، شعاع خمش پنج برابر قطر دارد. زاویه خم نیز مشخص شده است. آرنج اتصالات استانداردی است که به عنوان خم نیز طبقه بندی می شود. اما آرنج ها با زاویه های خمشی استاندارد مانند 45 درجه و 90 درجه ساخته می شوند و در شعاع بلند یا کوتاه طبقه بندی می شوند. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای خریداران توماس برای اتصالات لوله مراجعه کنید.

حضور در نمایشگاه متالورژی IMPC 2016 در شهر کبک؟

منابع دیگر

علاوه بر سازمانهایی که کدهای مربوط به لوله ها و خطوط لوله مانند ASTM ، ANSI و ASME را حمایت مالی می کنند ، سازمان های تجاری زیر می توانند اطلاعات مفیدی در مورد لوله های تخصصی مختلف ، ساخت لوله و غیره ارائه دهند.

یک سازمان تجاری که اطلاعات مربوط به لوله خاک چدن را ارائه می دهد.

سازمانی که با ساخت لوله و به ویژه جوشکاری آن سروکار دارد.

سازمانی که با لوله های پلاستیکی سرو کار دارد.

سایت انجمن آثار آب آمریکا.

سایتی که توسط بنیاد آموزش و تحقیقات پیمانکاری مکانیکی (MCERF) به عنوان جایگزینی تعاملی و آنلاین برای راهنمای نصب لوله های با کیفیت ساخته شده است.

سازمان تجارت تولید کنندگان لوله های سفالی.

خلاصه

این راهنما درک اساسی از مواد لوله ، ساخت آنها ، انواع خاص ، کاربردهای آنها و ملاحظات استفاده را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات مرتبط ، با سایر راهنماهای محصولات ما مشورت کنید یا برای یافتن منابع بالقوه یا مشاهده جزئیات محصولات خاص ، از Platform Platform Discovery Supplier Thomas مراجعه کنید.شناخت لوله و انواع آن

کلمات اختصاری مشترک

  • ABS – آکریلونیتریل بوتادین استایرن DWV – تخلیه ، زباله و تخلیه
  • MEP – مکانیکی ، برق ، لوله کشی
  • NPS – موضوع لوله های ملی مستقیم ؛ همچنین ، اندازه اسمی لوله
  • NPT – موضوع لوله ملی مخروطی است
  • PCCP – لوله استوانه بتونی پیش تنیده
  • PE – پلی اتیلن (PEX ، به صورت پیوندی)
  • P & ID — نمودار لوله کشی و ابزار دقیق
  • PP – پلی پروپیلن
  • PV

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *