نکاتی در هنگام انتخاب درجه فولاد کربن

فولاد کربن معمولاً در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. مقرون به صرفه است در حالی که هنوز خواص مکانیکی عالی ارائه می دهد. فولاد کربن معمولاً از 0.05٪ تا حدود 2.0٪ کربن اندازه گیری شده به همراه وزن و مقدار کمی از عناصر دیگر تشکیل شده است. از آنجا که این یک انتخاب بسیار معمول برای اهداف مختلف است ، مهم است بدانید که چگونه درجه مناسب فولاد کربن را برای پروژه خود انتخاب کنید.نکاتی در هنگام انتخاب درجه فولاد کربن

ورق سیاه کاویان ۸۰ میل

7 نکته ای که هنگام انتخاب درجه کربن استیل باید در نظر گرفت عبارتند از:

آیا فولاد کربن نیاز به ماشینکاری دارد؟

آیا فولاد کربن نیاز به جوشکاری دارد؟

مقاومت مورد نیاز فولاد کربن چیست؟

آیا فولاد کربن به فرم پذیری خوبی نیاز دارد؟

آیا فولاد کربن نیاز به عملیات حرارتی دارد؟

آیا فولاد کربن نیاز به مقاومت در برابر خوردگی مناسب دارد؟

شما برای چه کاربردهایی به فولاد کربن نیاز دارید؟

آیا فولاد کربن نیاز به ماشینکاری دارد؟

انواع مختلفی از فولاد کربنی وجود دارد که به راحتی می توان آنها را ماشین کاری کرد ، اما همچنین موارد بسیاری وجود دارد که ممکن است دشوار باشد. درجه های فولاد کم کربن مانند C1010 و C1018 قابلیت ماشینکاری خوبی دارند. متناوباً ، فولاد کربن با مقادیر بیشتری کربن مانند C1141 و C1144 نیز می تواند به دلیل گوگردی که به ترکیب شیمیایی آنها اضافه می شود ، بدون مشکل ماشینکاری شود. C1045 دارای محتوای کربن بالاتری است اما هیچ عنصر اضافی برای کمک به ماشینکاری ندارد ، در صورت نیاز به ماشینکاری آن را به گزینه ای ضعیف تبدیل می کند.نکاتی در هنگام انتخاب درجه فولاد کربن

هنگام خرید لوله به دنبال چه چیزی باشید

آیا فولاد کربن نیاز به جوشکاری دارد؟

انواع خاصی از فولاد کربن قابلیت جوشکاری بسیار خوبی دارند ، با این وجود ، هنگام انتخاب فولاد کربنی برای جوشکاری ، ملاحظات مختلفی باید در نظر گرفته شود. اول ، درجه هایی مانند C1141 و C1144 که برای ماشین کاری عالی هستند ، معمولاً قابل جوش نیستند. گوگرد موجود در این گریدها می تواند باعث ایجاد ترک خوردگی در محلول جوش شود. نمرات با کربن کم مانند C1018 و A36 (یا 44W در کانادا) انتخاب بهتری هستند زیرا به راحتی جوش داده می شوند. گریدهای کربن بالاتر مانند C1045 نیز می توانند کار کنند ، اما ممکن است به عملیات حرارتی پیش گرم یا پس از جوشکاری نیاز داشته باشند.

مقاومت مورد نیاز فولاد کربن چیست؟

فولادهای کم کربن از نظر مقاومت در برابر کشش ، در مقایسه با سایر فولادهای کربنی ، فاقد آن هستند. در صورت نياز به مقاومت بالا از اين موارد بايد خودداري شود. انتخاب درجه فولاد کربن با محتوای کربن بالاتر مانند C1045 می تواند مقاومت و سختی بیشتری نسبت به درجه کربن پایین مانند C1008 فراهم کند. با این حال ، یک گزینه کم کربن ، فولاد کم آلیاژ با مقاومت بالا (HSLA) است که یک فولاد کم کربن است که به طور خاص برای داشتن مقاومت های بالاتر طراحی شده است ، در حالی که شکل پذیری را حفظ می کند.

آیا فولاد کربن به فرم پذیری خوبی نیاز دارد؟

از آنجا که فولاد کربن یک دسته گسترده است ، می توان ترکیبات مختلفی از خصوصیات مکانیکی را بدست آورد. در صورت تمایل به شکل پذیری ، باید گریدهای کربنی پایین تر مانند C1008 و C1010 را در نظر گرفت. اگر به ورق نیاز دارید ، استفاده از نمره DQ یا DQAK را در نظر بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی ، شکل گیری فولادهای کم کربن بسیار راحت تر از فولادهای کربنی بالاتر است.نکاتی در هنگام انتخاب درجه فولاد کربن

آیا فولاد کربن نیاز به عملیات حرارتی دارد؟

فولادهای کربنی با مقادیر کربن بیشتر از 0.30٪ وزن مانند C1045 و C1141 می توانند به راحتی تحت عملیات حرارتی قرار گیرند. گزینه دیگر می تواند فولادهایی باشد که محتوای کربن آنها کمی بیش از 0.20٪ وزن باشد. این فولادهای کربنی مانند A36 ممکن است مقادیر کمیاب دیگری از عناصر به آنها اضافه شود تا سختی پذیری آنها افزایش یابد. فولادهای کم کربن ، کسانی که دارای محتوای کربن زیر 0.20٪ هستند ، نمی توانند به راحتی تحت عملیات حرارتی قرار بگیرند. کمبود کربن اجازه نمی دهد ساختار متبلور فولادی مارتنزیت تشکیل شود که این باعث سختی و مقاومت بالاتر فولاد کربنی می شود.

طیف سنجی جرمی فرآیندهای تولید فولاد تخصصی را بهینه می کند

آیا فولاد کربن نیاز به مقاومت در برابر خوردگی مناسب دارد؟

معمول نیست که فولادهای کربنی به دلیل توانایی مقاومت در برابر خوردگی انتخاب شوند. آنها بیشتر از آهن تشکیل شده اند که می توانند اکسید شوند و زنگ زدگی ایجاد کنند. بدون وجود عناصر مقاوم در برابر خوردگی کافی به ترکیب شیمیایی آنها مانند کروم ، هیچ چیز از اکسید شدن آهن جلوگیری نمی کند. انتخاب یک فولاد کربنی گالوانیزه یا آبکاری شده یک گزینه مناسب برای جلوگیری از خوردگی است. روش دیگر ، افزودن روغن یا رنگ به سطح یک فولاد کربنی روش خوبی برای کمک به جلوگیری از اکسیداسیون آهن است.نکاتی در هنگام انتخاب درجه فولاد کربن

همه چیز درباره ABS درجه A فولاد

برنامه های کاربردی

دانستن کاربردهای متداول در درجه های مختلف فولاد کربنی می تواند به شما در انتخاب درجه مناسب برای پروژه خود کمک کند. در اینجا چند کاربرد معمول وجود دارد:

درجه A36 / 44W: اجزای خودرو ، بادامک ها ، لوازم جانبی ، مخازن ، فورج ها و کاربردهای ساختاری مانند ساختمان ها یا پل ها.

درجه های C1008 ، C1010 و C1018: قطعات ماشین آلات ، میله های کراوات ، کاربردهای ساختاری با مقاومت نسبتاً کم ، صفحات نصب شده و براکت ها.

درجه C1045: پیچ و مهره ، چرخ دنده ، میل لنگ ، میل سیلندر ، فورج قالب و کاربردهایی که مقاومت یا سختی بالاتر از C1008 یا C1010 مورد نیاز است.

نمرات C1141 و C1144: سنجاق ، گل میخ ، پیچ و مهره ، شف

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *