چگونه می توان طلا میکروسکوپی را از محلول آبکاری بازیابی کرد؟

استفاده از XRF در گردنبندهای صفحه طلا یادداشت سردبیر: در مورد مقاله خود ، چگونگی آبکاری طلا انجام می شود ، گام به گام توسط Calla Gold ، یک جواهرفروش سانتا باربارا متخصص در طراحی جواهرات سفارشی و تعمیر جواهرات ، سوالی دریافت کردیم. پاسخ او این است: چگونه می توان طلا میکروسکوپی را از محلول آبکاری بازیابی کرد؟

 

 

سوالات خوانندگان:

 

چگونه می توان طلا میکروسکوپی را از محلول آبکاری بازیابی کرد؟

آیا وقتی شخصی مرتباً طلا را آبکاری می کند ، مقدار زیادی از تعلیق مانده است؟

به عبارت دیگر ، ارزش تلاش برای بازیابی طلای میکروسکوپی در محلول آبکاری که آماده دفع آن هستم ، ارزش دارد؟

 

 

 

از یک قطعه نازک ورق مس استفاده کنید و طلای باقیمانده را با جریان متوسط ​​روی قطعه مس بشقاب بزنید. به عنوان مثال ، اگر یک مربع 2 اینچی آبکاری می کنید ، یکسو کننده را روی 3 ولت تنظیم کنید و بگذارید کار کند. چگونه می توان طلا میکروسکوپی را از محلول آبکاری بازیابی کرد؟

 

 

وانمود کنید که یک وسیله را آبکاری می کنید اما به جای اینکه به رنگ زرد تمیز و تمیز بروید ، یک تکه فلز قهوه ای پوسته به نظر می رسد کثیف است. آن چیزهای پوسته کثیف طلا است. ممکن است ساعتها (گالن یا دو محلول) یا چند روز (100 گالن) طول بکشد اما در نهایت با یک قطعه فلز پوسته ای روبرو خواهید شد که می تواند ذوب شده و مورد سنجش قرار گیرد.

 

این فقط در صورت وجود مقدار کافی طلا در حمام منطقی است. وقتی زمان و برق مصرفی را در نظر می گیرید ، در فولاد نورد برای نیم گرم طلا منطقی نیست. بعد از انجام این کار هنوز باید راهی برای سازگاری با محیط زیست برای دفع محلول باقیمانده آبکاری / شستشوی آب پیدا کنید. چگونه می توان طلا میکروسکوپی را از محلول آبکاری بازیابی کرد؟

 

 

 

 

توجه: اگر با یک قطعه فلز پوسته ای برخورد کردید و نمی دانید چیست ، می توانید از فناوری فلورسانس اشعه ایکس استفاده کنید. تجزیه و تحلیل فلزات گرانبها XRF راه حل های سریع ، ساده و غیر مخرب برای تجزیه و تحلیل طلا ، فلزات گرانبها و آلیاژها هستند. شما می توانید محتوای تمام طلا و فلزات گرانبها را اندازه گیری کنید ، همچنین وجود و غلظت سایر عناصر کمیاب ، آلیاژها و عناصر سنگین خطرناک را تعیین کنید ، که می تواند بر سلامتی و ارزیابی قطعات شما تأثیر بگذارد. چگونه می توان طلا میکروسکوپی را از محلول آبکاری بازیابی کرد؟