چگونه در ورق a516 رنگ‌های متعدد ایجاد می‌شود؟

ورق a516 استیل دکوراتیو

 

ورق  a516  استیل دکوراتیو با ظاهری خوشگل و ارتفاع قدمت بالا برای ساخت بدنه اثاثیه خانگی , دکورا سیون داخلی و در بعضا مورد ها برای نمای ساختمان‌ها و سازه‌ها مورد استعمال قرار می گیرد . ورق استیل با تکنیک خاصی پوشش دهی می گردد . اشکال پوشش‌های ورق استیل علاوه بر ورق  a516   ساخت ظاهری گوناگون در رنگ‌های متعدد , سبب ساز تشدید پایداری به خودگی و ارتقاء رنج آن می گردد .

ساخت پوشش رنگی روی ورق استیل دکوراتیو

جدیدترین تکنیکی که برای پوشش دهی استیل به کار گیری میگردد , پروسه PVD یا این که لایه آدرس با بخار فیزیکی است . روش PVD نخستین بار برای کاربردهای نظامی مورد به کارگیری قرار گرفت . موشک‌های بالستیک و توپ جنگی را می‌توان او‌لین کاربرد پوشش دهی با این روش دانست .

بعد‌ها دریافتند که با در دست گرفتن پارامترهای پروسه لایه آدرس می‌توان رنگ‌های متفاوتی روی مرحله تشکیل داد .

 

اختلاف پتانسیل ورق a516

 

برای استارت مراحل قبلی از هر چیزی تراز استیل بایستی پاک و عاری از هر دسته آلودگی شود . آنگاه ورق استیل در یک محیط خلا قرار می‎گیرد . بعد از اعمال بی نقص خلا داخل محیط پاره ای گاز خنثی آرگون نیز به داخل آن وارد می گردد . باطن محیط فلز انگیزه که قرار است پوشش را تولید نماید موجود هست .

یک اختلاف پتانسیل بالا ورق  a516  به طوری در محیط اعمال می شود که تراز فلز انگیزه بوسیله یون‌های آرگون بمباران می‌گردد . این بمباران سبب آزاد شدن اتم‌های فلز انگیزه میگردد . با دقت به قطب مثبت و منفی اختلاف پتانسیل اعمال شده اتم‌های فلز انگیزه روی تراز ورق استیل می‌نشینند و پوشش را ساخت می‌نمایند .

رنگ‌های قابل اعمال بر تراز ورق استیل دکوراتیو

 • طلایی : تیتانیوم
 • رز گلد : زیرکونیم
 • قرمز رنگ ورق a516  : زیرکونیوم در غلظت بیشتر
 • برنز رنگ : تیتانیوم و آلومینیوم
 • آبی رنگ : تیتانیوم و آلومینیوم در غلظت بیشتر
 • مشکی : تیتانیوم , آلومینیوم و کربن

 

روش‌های الکتروشیمیایی ورق a516

 

رنگی که به‌این روش به مرحله فلز اعمال می شود تداوم دوچندان بالایی دارااست . چه بسا کیفیت این دسته رنگ از کیفیت روش‌های الکتروشیمیایی نظیر ورق  a516  آبکاری هم بیشتر است .

در تصویر ذیل تنی چند از گونه های رنگ‌های ورق استیل دکوراتیو چشم می شود :

ورق استیل دکوراتیو رنگی

ورق استیل دکوراتیو رنگی

ارتقا ایستادگی به سایش و ایستادگی محیطی

با انجام مراحل PVD و ساخت پوشش پایداری به سایش ورق استیل ارتقا پیدا میکند . همینطور فولاد زنگ نزن با دقت به خاصیت ذاتی خویش ایستادگی به ورق  a516  خوردگی بالایی دارااست . با ساخت پوششی از فلزات ذکر شده بر تراز فلز ایستادگی به خوردگی استیل بیشتراز پیش ارتقا مییابد و ارتفاع قدمت موءثر آن فراوان بیشتر میگردد .

 

پروسه PVD دوستدار محیط زیست ورق a516

 

این مراحل در مقایسه با فرآیندهای پوشش دهی مانند آبکاری و رنگ رزی از نظر زیست محیطی آسیبی به اطراف وارد نمیکند . این پروسه منجر ورق  a516  آزاد شدن گاز زیان آور , فاضلاب سمی و دیگر پسماندهای زیان آور نمیشود . همینطور این روند بازیافت ورق استیل را در گیر مشکل نمیکند .

 • کاربردهای ورق استیل دکوراتیو
 • معماری و چینش ورق a516  داخلی و فرنگی اماکن متفاوت
 • صنعت اتوبار همگانی
 • صنعت اسباب و اثاث خانگی
 • ساخت جواهرات و زیورآلات

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *