معرفی ورق شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چه است
پیشین از هر چیزی خوبتر است با اصطلاحی که احتمال دارد خیلی به گوشمان آشنا باشد بپردازیم . یعنی سکوریت کردن یک شیشه . کار سکوریت کردن یک مراحل حرارتی است که بر روی شیشه های ساختمانی انجام می شود . کاربرد تسمه فولادی فعالیت سکوریت کردن شیشه را می توانایی بر روی شیشه های رنگی , رفلکتیو , چاپ شده یا این که لعاب خورده هم انجام بخشید .

فرآیند سکوریت کردن شیشه
احتمالا فکر کنید شیشه سکوریت به طبع از یک متاع خیلی یگانه است و ابدا شیشه وجود ندارد . البته می بایست به شما بگوییم تماما در نادرست می باشید . شیشه سکوریت دقیقا به عبارتی شیشه هایی است که در همجا موجود است البته با یه خرده تفاوت . بیایید نگاهی به فرآیند سکوریت کردن شیشه بیندازیم .

سطح عملیات حرارتی : لوور فولادی چیست؟ عملیات حرارتی از گرم کردن یک نواخت شیشه تا دمای نرمی شیشه ( که بالای 700 مرتبه سانتی گراد است ) هست . شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو مرحله شیشه سریعاً سرد می‌گردد .تیغه غضروف دار فولادی درین پروسه شیشه را تا سطح قابل انعطاف شدن بر بالای 700 سکو سانتی گراد حرارت داده , بعد سریعتاً به دو سمت شیشه هوای مضاعف خنک وزیده می شود .
در محله سرد سازی شیشه , لایه های بیرونی آن پر سرعت خیس از لایه های داخلی خنک می‌شوند که‌این دستور موجب استحکام شیشه می شود .
در خلال سرد شدن , سطح ها شیشه پر سرعت خیس از راءس آن سرد شده که موجب تولید تنش های مستمر و در فیض استحکام شیشه می‌شود . در واقع با این فعالیت ایستادگی شیشه یک سری برابر می کنیم .

کوره های حرارتی هم به دو شکل کانوکشن و المنتال می‌باشند . کرکره فولادی کوره های المنتال کوره های می باشند که گرما را با المنت به شیشه القا می نمایند . کوره های کانوکشن به نسبت گرانتر از المنتال بوده البته به جهت القای گرما توسط گرمای هوای داخل کروه سکوریت یک پارچه خیس و بهتری به دست خواهد آمد .
مزایای به کارگیری از شیشه سکوریت
یکی‌از شایسته ترین و قابل اطمینان ترین گونه شیشه , شیشه سکوریت است . تولید ورق فولاد چون در مقایسه با شیشه نپخته با ضخامت های یکسان , شیشه های سکوریت مقابل شکستگی ایستادگی بیشتری دارا هستند . میتوان به جرعت خاطرنشان کرد ایستادگی مکانیکی شیشه سکوریت نسبت به شیشه نپخته بیشتراز 5 برابر است .

یکی مزایای شیشه سکوریت هنگامی واضح می شود که شیشه در گیر شکستگی شود . چون برخلاف شیشه های خلام که بعداز شکستن به قطعات تیز و با توان برش تبدیل میشوند , ولی شیشه سکوریت بعداز شکسته شدن به قطعات کوچک با کناره های صیقلی تبدیل می شود که توان برش ندارند که‌این دستور صدمه را کاهش می دهد .

مورد ها استعمال از شیشه سکوریت
شیشه سکوریت غالبا در مکان هایی استعمال می شود که استحکام , پایداری در مفایل حرارات و ایمنی متبوع باشد . به طور معمول شیشه سکوریت رد صنعت اتومبیل سازی برای تقابل از خورد شدن شیشه به قطعات تعالی از شیشه سکوریت در شیشه های کناری و عقب خورد به کارگیری میشود

در اسباب و اثاث خانگی نیز میتوان از شیشه سکوریت استفاده کرد . نظیر در اجاق رومیزی , فر , شیشه های تزیینی و فریزر به کار گرفت .

در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای بنا های که فارغ از فریم ماننده در محل ورود یا این که هر مکانی که احتمال صدمه زدن به آدم را داشته باشید قابل به کار گیری است . همینطور میتوان از ورق شیشه سکوریت برای امنیت و اطمینان عمده جهت حفظ این شیشه استفاده کرد .

از سایر موردها می‌توان به استعمال از شیشه سکوریت در اداره ها اشاره نمود . اصولاً در اداره ها به جهت این که در سیستم‌های امروزی ترجیح داده می گردد که فضاها به یکدیگر مشاهده کرد داشته باشند , به کارگیری از شیشه مرسوم شده . البته نکته اینجاست که شیشه عادی دارنده خطرها زیاد متعددی است و در

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *