چرخ های ساینده را بیشتر بشناسید

راهنمای درک چرخ های ساینده

خواه در حال قطع پیچ پیچ یخ زده ، آماده سازی برای جوشکاری باشید ، یا می خواهید الگوی براق زیبایی روی ورق فولاد ضد زنگ ایجاد کنید ، چرخ های ساینده ابزاری اساسی برای هر جوشکار یا سازنده فلز است. IMS مجموعه عظیمی از چرخ های فلزی ساینده را در همه اندازه ها ، سبک ها و انواع مختلف برای برش ، آسیاب و اتمام فلز ذخیره می کند. راهنمای درک چرخ های ساینده

 

چرخ های ساینده شبیه کاغذ سنباده هستند. آنها از دانه های ساینده پودر شده ای که با یک چسب مانند رزین در کنار هم نگه داشته می شوند ، ساخته شده اند که همچنین آنها را به پشتی فایبرگلاس به شکل چرخ می چسباند. همانطور که چرخ روی چرخ می چرخد ​​سطح فلز را ساییده و باعث می شود لبه های تیز دانه ها یا از بین بروند ، لبه های تیز بیشتری باقی بمانند یا فرسوده شوند. به تدریج دانه های فرسوده از چسب خارج می شوند و دانه های تیزتر در محل پشت آنها قرار می گیرند. راهنمای درک چرخ های ساینده کوئنچ کردن فولاد

 

 

این راهنما به شما کمک می کند چرخ ساینده مناسب ، از جمله بهترین انتخاب نوع و اندازه دانه ، و همچنین مواد اتصال دهنده را برای برنامه خود انتخاب کنید.

 

چهار نوع اصلی دانه های مورد استفاده در چرخ های ساینده برای فلز شامل اکسید آلومینیوم ، آلومینای زیرکونیا ، کاربید سیلیکون و آلومینای سرامیکی است:

 

 

دانه های اکسید آلومینیوم سخت و سفت هستند ، بنابراین این نوع چرخ های ساینده گزینه خوبی برای سنگ زنی فلزات مانند فولاد ، فولاد ضد زنگ و سایر فلزات آهنی است.

 

از دانه های آلومینای زیرکونیا می توان برای آسیاب کردن فولاد و آلیاژهای فولاد نیز استفاده کرد. هزینه آن بیشتر است اما بیشتر از اکسید آلومینیوم دوام می آورد. زیرکونیا بسیار مقاوم در برابر حرارت است و به طور معمول برای ماشین کاری و سنگ زنی با فشار بالا استفاده می شود زیرا فشار باعث می شود که دانه ها به سرعت خراب شوند و لبه های تیزتر نمایان شوند. راهنمای درک چرخ های ساینده

 

 

دانه های کاربید سیلیکون بسیار تیز هستند ، اما تحت فشار زیاد به راحتی از بین می روند. از آنها می توان برای سنگ زنی فلزات نرم یا ضعیف تر ، مانند مس یا چدن ، یا غیر فلزات مانند سیمان یا سنگ استفاده کرد.

 

آلومینای سرامیکی نوع جدیدتری از ساینده با ساختار ریز دانه است که در قطعات کوچکتر تجزیه می شود و به آن عمر طولانی تر و سرعت برش سریع می بخشد. این نوع ساینده در طیف وسیعی از کاربردها از آلومینیوم ریخته گری گرفته تا آلیاژهای تیتانیوم به خوبی کار می کند.

 

انواع مختلف دانه ها نیز می توانند با هم مخلوط شوند ، و فرمول بهینه ای برای فلزات و کاربردهای خاص ایجاد کنند.

اندازه دانه ، که اندازه دانه ها را منعکس می کند ، روی برچسب چرخ مشخص می شود. هرچه اندازه دانه بزرگتر باشد ، دانه نیز کوچکتر است. همانند کاغذ سنباده ، دانه های درشت یا درشت تراشه های بزرگتری از فلز خارج می کنند و در نتیجه خشن تر می شوند. هرچه دانه کوچکتر باشد ، پایان آن ریزتر است. همچنین ، دانه های بزرگتر برای مواد نرم ، از جمله فولاد کم کربن مناسب تر هستند ، در حالی که دانه های کوچکتر باید روی آلیاژهای سخت تر استفاده شوند. راهنمای درک چرخ های ساینده

 

 

مواد اتصال دهنده با توانایی نگه داشتن دانه ها درجه بندی می شوند. هرچه چسب محکمتر باشد ، دانه ها مدت بیشتری نگه می دارند ، حتی اگر مات شده باشند. این بدان معنی است که یک اتصال دهنده ضعیف تر ، انتخاب بهتری برای برش فلزات سخت و محکم است که به دانه های ساینده تیغ لازم دارند. در بسیاری از چرخ های ساینده که برای فلزکاری استاندارد استفاده می شود ، از یک چسب رزین استفاده می شود.

 

IMS مجموعه متنوعی از مواد ساینده از جمله:

 

 

چرخ های برش فلز – با یک چرخ زاویه ای برای ایجاد برش های سریع و تمیز در فولاد ، فولاد ضد زنگ و سایر فلزات استفاده می شود.

 

دیسک های سنباده – رنگ ، زنگ زدگی ، خوردگی ، علائم سطح و لبه های ناهموار را پاک کنید تا یک پایان صاف ایجاد کنید.

 

چرخ های سنگزنی نیمکت – برای از بین بردن فلز ، شکل ، تراش یا برش دادن از پایه با آسیاب پایه استفاده کنید.

 

دیسک های فلپ – یک دیسک ساینده دایره ای و مسطح ساخته شده از چند “فلپ” پشت پارچه ای که با هم تداخل دارند و در مرکز بهم متصل شده اند. برای چرخاندن یا به پایان رساندن سطح جوش داده شده و آماده سازی آن برای آماده سازی یا رنگ آمیزی ، با چرخ سنگ زنی استفاده می شود. راهنمای درک چرخ های ساینده

 

 

چرخ های فلپ – مشابه دیسک فلپ است ، اما فلپ ها در اطراف یک توپی مرکزی به شکل تایر سه بعدی مرتب شده اند. استفاده می شود برای ایجاد یک پایان صاف بر روی فلز منحنی.

 

چرخ های سیم – با تمیز کردن مواد پرکننده و مواد اضافی پرکننده بدون از بین بردن فلز پایه ، سطوح جوشکاری را آماده کنید.

 

نقاط نصب شده بر روی ساق – نقاط ساینده چرخشی در اشکال و مواد مختلف اجازه می دهد تا سریع ، برش آزاد سهام ، ترکیب و پرداخت.

 

دستگاه های کاربید – با استفاده از چرخ یا در دستگاه CNC ، این پرونده های دوار کاربید تنگستن با دندانهای مورب برجسته برای برش ، شکل دهی ، سنگ زنی و رفع اشکال استفاده می شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چرخ های ساینده برای فلز ، با IMS تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *