فناوری LIBS از لیز

 

س thoseالات متداول درباره تجزیه و تحلیل فلزات با استفاده از طیف سنجی تجزیه ناشی از لیزر (LIBS) برای کسانی که در صنعت نفت و گاز کار می کنند ، انجام شناسایی مواد مثبت (PMI) یکی از راه های اصلی برای اطمینان از یکپارچگی خطوط لوله و تجهیزات فرآیند حیاتی است. در سراسر صنعت نفت و گاز جهانی ، تلاش قابل توجهی در جلوگیری از انتشار مواد شیمیایی و مواد سمی بسیار خطرناک با استفاده از آنالیزهای قابل حمل XRF برای تجزیه و تحلیل فلز متمرکز شده است. با این حال ، آخرین فناوری مورد استفاده برای تأیید مواد – به ویژه در خطوط لوله – طیف سنجی تجزیه ناشی از لیزر (LIBS) است. سوالات متداول درباره تجزیه و تحلیل فلز با استفاده از طیف سنجی تجزیه ناشی از لیزر (LIBS)

 

 

فناوری LIBS از لیزر کاملاً متمرکز برای تخریب سطح نمونه و تشکیل پلاسما استفاده می کند. پلاسما که سپس نمونه را اتم کرده و تحریک می کند ، نوری را که از طریق فیبر نوری منتقل می شود ساطع می کند و از طریق شکاف وارد طیف سنج می شود. سپس نور با یک مشبک پراش برهم کنش می کند و نور را به طول موج های تشکیل دهنده آن تقسیم می کند. آشکارساز طیفی را از نمونه تولید می کند که می تواند تجزیه و تحلیل شود و غلظت هر عنصر تعیین شود.

 

LIBS و XRF دستی بهتر است به عنوان فناوری های ممتاز تصور شوند. هنگامی که با هم استفاده می شود ، کاربران می توانند طیف وسیعی از عناصر را اندازه گیری کنند. به عنوان مثال ، LIBS می تواند عناصر سبک تری مانند کربن (C) را که XRF دستی قادر به تشخیص آن نیست ، تشخیص دهد. XRF دستی غیر مخرب در نظر گرفته می شود ، در حالی که LIBS حداقل مخرب است. تعمیر و نگهداری بیشتر کاربر برای LIBS مانند تمیز کردن ابزار ، آماده سازی نمونه و تنظیمات روزانه مورد نیاز است ، در حالی که XRF به نگهداری کمی احتیاج دارد و بهتر است به صورت “point and shoot” خلاصه شود. سوالات متداول درباره تجزیه و تحلیل فلز با استفاده از طیف سنجی تجزیه ناشی از لیزر (LIBS)

 

 

ما س topالات و پاسخهای متداول درباره تجزیه و تحلیل LIBS را ذکر کرده ایم ، از جمله:

 

LIBS چگونه کار می کند؟

از چه نوع لیزری استفاده می شود؟

آیا تجهیزات محافظت شخصی توصیه می شود؟

آیا تجزیه و تحلیل های دستی LIBS ایمن هستند؟

چه نوع آموزشی لازم است؟

آیا تهیه نمونه مورد نیاز است؟

آیا آنالیزهای دستی LIBS می توانند کربن را تشخیص دهند؟

دامنه تحلیلی چیست؟

با چه سرعتی می توان نتیجه گرفت؟

چه نوع نگهداری مورد نیاز است؟

آنالیزهای دستی LIBS در صنایع دیگر مانند ساخت فلز و بازیافت ضایعات نیز استفاده می شود. تولیدکنندگان از آنالیزگرهای دستی LIBS برای محاسبه هم ارزی کربن با اندازه گیری سهم عناصر خاص برای ترکیب فولاد و نشان دادن سطح معادل سختی پذیری استفاده می کنند. این امر برای کنترل کیفیت و تضمین کیفیت (QA / QC) مواد ورودی و کالاهای نهایی خروجی بسیار مهم است. بازیافت کنندگان ضایعات از فلزات دستی LIBS برای مرتب سازی سریع و دقیق ضایعات استفاده می کنند که برای کارایی و سودآوری گردش کار ضروری است. سوالات متداول درباره تجزیه و تحلیل فلز با استفاده از طیف سنجی تجزیه ناشی از لیزر (LIBS)

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجزیه و تحلیل های دستی LIBS ، لیست سوالات متداول (FAQ) ما را مرور کنید.

 

صفحه سQالات متداول را بخوانید: سوالات متداول (سQالات متداول) – Niton Apollo Handheld LIBS Analyzer

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *