آیا می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد

فولاد گالوانیزه صدها سال است که به دلیل محافظت قوی و طراحی زیبایی استفاده می شود. حتی در کابلهای تعلیق روی پل بروکلین در جاهایی مانند ناودان در خانه استفاده می شود. پودر کردن فولاد گالوانیزه ما می دانیم که این یک محصول برتر از فولاد با هر نوع پوشش دیگری است زیرا از فولاد در برابر آسیب در فرآیند حمل و نقل یا سرویس محافظت می کند. اما ، آیا واقعاً می توان آن را جوش داد؟ و اگر در چه دمایی باشد. آیا می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد

آیا می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد

جوشکاری فولاد گالوانیزه

بله ، برای پاسخ به سوال میلیون دلاری ، فولاد گالوانیزه می تواند جوشکاری شود. جوشکاری فولاد گالوانیزه تقریباً مشابه فولاد بره ای جوشکاری است. ولتاژ ، آمپر ، سرعت حرکت و غیره را می توان با برخی تغییراتی که سوئیچ از فولاد باریک به گالوانیزه ساخته می شود ، استفاده کرد. اگر پوشش روی بسیار ضخیم باشد قیمت نبشی نورد گرم در تهران  ممکن است به تغییرات بیشتری نیاز داشته باشد.ذوب امتیازیکی از مواد اصلی در ترکیب فولاد گالوانیزه ، روی است. پوشش روی در حدود 900 ˚F ذوب می شود و در حدود 1650 ˚ F تبخیر می شود. روی نزدیک جوش حتی نگه ندارد ، در واقع بخار می شود.نقطه ذوب فولاد معمولی تقریباً 2750 درجه فارنهایت است.

اجتناب از بخارات با خیال راحت

هنگامی که در خط دفاعی در برخورد با بخار روی هستید ، باید به درستی آموزش دیده و محافظت شوید. حتی هنگامی که جوشکارها با مواد بدون پوشش کار می کنند ، مهم است که سر خود را از دود بخار نگه دارید و خود را نسبت به جریان هوا در اطراف قرار دهید.هنگام کار با فولادی که دارای یک پوشش نازک و یکنواخت گالوانیزه است ، جوشکار می خواهد مطمئن شود که این فرآیند محافظت از گاز ندارد. نکته مهم دیگری که باید بخاطر بسپارید این است مزیت آلومینیوم و بکارگیری در ساختمان که شعله های آتش کمیاب شده و گاز محافظ از جوشکار دور شود.جوشکارها باید ماسکهایی شبیه ماسک نقاشان داشته باشند. با این حال ، در صورت نیاز ، ماسک های بزرگتر و محافظ بیشتری وجود دارد. همچنین مقررات OSHA وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.آیا می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد

در اینجا چند گزینه ماسک مختلف وجود دارد:

به طور خلاصه ، می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد. با این حال ، جوشکارها باید اقدامات احتیاطی مناسبی را انجام دهند و همان فرآیند فولاد خام را با تغییرات اندکی در نظر بگیرند.شافت های پروانه و دستکارهای زیر آب از تیتانیوم و آلیاژهای آن ساخته می شوند. تجهیزات مشابه ، تجهیزات خنک کننده کشتی و لوله کشی نیز همین است. این فلز اولین انتخاب برای ساخت شیرهای توپی زیردریایی و تبادل حرارت است و همچنین پمپ های آتش نشانی و آسترهای پشته اگزوز.قبل از استفاده از تیتانیوم در مقیاس بزرگ ، آسیب لوله کشی آب دریا یک مشکل ثابت بود. مزایای محافظت از میلگرد این وخامت به ویژه در مبدل های حرارتی دیده می شود و نیاز به تعویض و تعمیر مکرر (هزینه های بالاتر خدمات) دارد. با گذشت زمان ، لوله های نیکل و مس با لوله های تیتانیوم جایگزین شدند ، با بهبود طول عمر و کاهش هزینه های خدمات.آیا می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد.

تقریبا خالص آلیاژ 1000
AL+Cu آلیاژ 2000
AL+Cu+Si+Mg آلیاژ3000
AISi آلیاژ4000
AI+Mg آلیاژ5000
Mg+Si+Zn آلیاژ6000
AI+Mg+Zn آلیاژ7000
AI+Li+SN آلیاژ8000
O انیل شده
H سخت شده

استفاده از تیتانیوم در نیروی هوایی

صنعت هواپیماهای نظامی ، دهه ها به تیتانیوم اعتماد کرده است ، به خصوص برای قاب ها و بدنه ها. امروز سایر اجزای هواپیما ساخته شده از تیتانیوم یا آلیاژهای آن را نیز خواهید دید ، از جمله صفحات دسترسی باد ، چرخ دنده های فرود و براکت ها. تخمین زده شده است که حداکثر 25٪ از هواپیماهای نظامی حاوی تیتانیوم هستند. قیمت ورق در بازار فولاد  (این درصد بالاتر از آن است که در هواپیماهای تجاری مشاهده می شود).دلیل محبوبیت زیاد تیتانیوم در زمینه هوافضای نظامی مربوط به عملکرد عالی خصوصاً با افزایش دما (بیش از 600 درجه سانتیگراد) است. با توجه به چنین خصوصیاتی ، امروزه از تیتانیوم برای ساخت ریخته گری موتور جت و دیسک های کمپرسور استفاده می شود. در حالی که سایر فلزات دچار ترک خوردگی می شوند ، در چنین دمایی از خستگی رنج می برند ، تیتانیوم می تواند در برابر چنین دمای بالا مقاومت کند و بهترین عملکرد را حفظ کند.آیا می توان فولاد گالوانیزه را جوش داد.