سازمان و تدارکات در صنعت فولاد

فولاد همه جا است – به معنای واقعی کلمه. اگر به اطراف نگاه کنید ، بیشتر آنچه می بینید با این فلز روزمره ساخته می شود. آیا تا به حال فکر کرده اید که این همه از کجا ناشی می شود. معماری ساختمان های فلزی و چگونه به دست مصرف کنندگان می رسد؟ احتمالاً نه ، اما اگر چنین است ، ما اینجا هستیم تا همه چیز را در مورد روند ساخت فولاد و تدارکات فولاد از استخراج تا حمل و نقل به شما بگوییم.سازمان و تدارکات در صنعت فولاد

سازمان و تدارکات در صنعت فولاد

 فرآیند استخراج آهن

استخراج سنگ آهن اگر می خواهیم تدارکات صنعت فولاد را از ابتدا تا انتها خراب کنیم ، پس باید به سراغ مبدا ، یعنی سنگ آهن برویم. سنگ آهن سنگها و مواد معدنی است که می توان آهن فلزی از آنها استخراج کرد ، بنابراین مرحله اول در فرآیند استخراج ، یافتن ذخایر سنگ آهن بزرگ در زمین است. هنگامی که در ابتدا یک کانسار کشف می شود ، پوشش زمینی پوشش گیاهی سطحی ، خاک و مواد سنگی برداشته می شود تا به ذخایر سنگ معدن برسد. بار اضافی به طور مداوم در طول فرآیند استخراج سنگ آهن برداشته می شود و این برش مداوم نیمکت های سنگ معدنی را ایجاد می کند که شبیه پله های کنار چاله ها هستند.

انفجار

با تشکیل نیمکت ها ، محل انفجار می شوند. از ماشین آلات برای ایجاد سوراخ هایی با قطر ، عمق و جهت مناسب برای مواد منفجره جهت قرار دادن مواد منفجره استفاده می شود. اینجاست که فرآیند تبدیل آهن به فولاد آغاز می شود. انفجار برای فرآیند استخراج سنگ آهن بسیار مهم است و برای افشای بدن سنگ و تجزیه آن برای استخراج استفاده می شود. انفجار باید بدون تأمین اکسیژن خارجی احتراق ایجاد کند و متداول ترین مواد منفجره ای که برای این کار استفاده می شود ، مخلوطی از نیترات آمونیوم و مازوت (ANFO) است.

حمل و نقل

پس از انفجار ، سنگ معدن شکسته آماده حمل و نقل است و در جاده های معدن بارگیری می شود. بسته به فاصله از چاله های باز تا کوره های بلند ، ممکن است از کامیون های بزرگ کمپرسی یا نوار نقاله تسمه ای برای انتقال مواد سنگ معدن به مرحله بعدی فرآیند استخراج سنگ آهن استفاده شود.

خرد کردن

از آنجا که سنگ آهن استخراج شده دارای توده هایی در اندازه های متنوع است که بزرگترین آنها بیش از 40 اینچ و کوچکترین آنها در حدود 0.04 اینچ است ، به طور معمول تحت یک فرآیند خرد کردن قرار می گیرد.قیمت هاش 90 کره در مشهد  تا آن را برای کوره بلند که می تواند توده هایی به اندازه 0.27 – 0.98 اینچ را آماده کند ، تهیه کند.

جدایش، جدایی

پس از خرد شدن ، فرآیند جداسازی آغاز می شود و ذرات سنگ آهن با عبور از الک هایی که مواد کم حجم (یا ریزه ها) از آنها می ریزد ، به بخشهای مختلف تقسیم می شوند. در طی این فرآیند ، جریمه ها با فرآیندی به نام پخت تبدیل به توده هایی با اندازه مناسب می شوند.

ساخت پلت

سرانجام ، سنگ آهن با ترکیب سنگ آهن با سایر محصولات برای ایجاد مواد قابل حمل و نقل ، به صورت گلوله ساخته می شود. دامنه ترکیبات اضافی مورد استفاده در ساخت گندله متفاوت است. با این حال ، غیر معمول نیست که هر گلوله حاوی نوعی خاک رس یا سنگ آهک و عناصری مانند دولوستون و الیوین به عنوان بخشی از مخلوط باشد.

روند تولید فولاد با ذوب آهن ذوب آغاز می شود

ذوب آهن اکنون که سنگ آهن به صورت گلوله آماده آماده سازی است ، فرآیند ساخت فولاد آغاز می شود. اولین مرحله ذوب آهن است که یک فرآیند صنعتی است که برای استخراج آهن قابل استفاده از سنگ خام با حرارت و عوامل شیمیایی استفاده می شود. ذوب آهن در کوره بلند برای گرم شدن شدید همراه با سنگ آهک و کک صورت می گیرد و به آهن مذاب تبدیل می شود. سپس آهن مذاب از کف کوره به قالبهایی معروف می شود. قیمت تیرآهن گالوانیزه در تهران که به خوک معروف است و اجازه می یابد تا به آهن خوک تبدیل شود. پس از ذوب ، آهن می تواند بیشتر فرآوری شود و با مواد دیگر آلیاژ شود تا فولاد تولید شود. در اینجا برخی از روشهای مختلف تولید فولاد آورده شده است.

شکل دادن به فولاد

شکل دادن به فولاد قبل از اینکه حمل و نقل و استفاده از فولاد اتفاق بیفتد ، فولاد به شکل گیری نیاز دارد. چندین روش مختلف برای شکل دادن به فولاد در ساخت فولاد موجود است و آنها تا حد زیادی به کاربرد فولاد مورد نظر بستگی دارند.

فرم ROLL

تشکیل رول شامل خم شدن تدریجی ورق فلز مسطح به شکل بلند و یکنواخت با عبور از یک سری قالب های ابزار است. قیمت میلگرد الماس در تهران برای تولید انبوه زاویه ، کانال ، اجزای طولانی با سوراخ و اشکال پیچیده با خم شدن های بسیار بسیار مقرون به صرفه است. برخی از کاربردهای رایج فولاد رول تشکیل شده عبارتند از:

تجهیزات ساخت و ساز

اکستروژن فرایندی است که در آن فلز در یک حفره بسته محدود می شود و پس از آن اجازه می یابد فقط از طریق یک دهانه جریان یابد تا فلز شکل دهانه را پیدا کند ، دقیقاً مانند فشردن خمیر دندان از لوله. برخی از کاربردهای معمول اکستروژن عبارتند از:

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

قوطی های آلومینیومی

  1. میله ها
  2. سیلندرها
  3. الکترودها
  4. اتصالات
  5. قابها
  6. خطوط تأمین سوخت
  7. ترمز پرس

هنگامی که یک قطعه ورق فلز در امتداد یک محور مستقیم تشکیل می شود ، این ترمز پرس است. این فرایند را می توان با یک مجموعه پانچ و قالب v شکل ، u شکل یا کانال شکل انجام داد. اگرچه به نظر می رسد. تفاوت اصلی بین تیر و تیرچه ترمز پرس یک مفهوم ساده است ، اما حفظ دقت در آن اغلب دشوار است. این فرآیند معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:

مهر زنی فلزی ورق های فلزی مسطح را به s خاص تبدیل می کند.سازمان و تدارکات در صنعت فولاد می باشد.