قیمت تیرآهن گالوانیزه در تهران

تیراهن ازجمله فلزاتی می باشد که در بناگذاری ساختمان نقش اساسی را  ایجاد می کند تیرآهن یکی از المان های اصلی در اسکلت بندی ساختمان به حساب می آید و کوچک ترین تغییر در آن می تواند سبب تغییری بزرگ در بازار مسکن و ساخت و ساز محصولات فولادی گردد .قیمت تیرآهن گالوانیزه در تهران

این فلز در دسته فلزات اصلی در دنیا قرار می گیرد و از سنگ اهن خاص تولید می شود و به بهربرداری می رسد و در انواع استاندارد ها و سایز های روز دنیا تولید می گردد این فلز از دسته کالاهای جهانی می باشد لذا قیمت تیرآهن در تهران  آن هم همانند سایر محصولاتی که به بازار های جهانی وابسته هستند به صورت لحظه ای و تحت عوامل منطقه ای به صورت لحظه ای تغییر می کند .

از جمله عواملی که در افزایش قیمت فلز آهن تایر گذار می باشند می توان به :

 1. افزایش قیمت سنگ اهن
 2. افزایش نرخ دلار و ارز
 3. دلار ازاد و نیمایی
 4. بورس و اوراق بهادار
 5. عوامل سیاسی و اقتصادی
 6. تورم
 7. ابعاد و ضخامت تیراهن
 8. وزن تیرآهن
 9. برند و کارخانه سازنده
 10. عناصر و آلیاژهایی در ساختار ان استفاده شده است . همه این موارد که تنها بخشی از مشکلات و عواملی هستند که در افزایش قیمت فلزآهن تاثیرگذار هستند .

تیرآهن چیست

همان طور که در پاراگراف های قبلی گفتیم از جمله مهم ترین و تاثیرگذار ترین نوع فلزات در بازار فولاد است فلز در ردسته اول در محصولات فولادی قرار می گیرد و در انواع گریدهای مختلف یافت می شود از این فلز در تهیه انواع :

 1. احداث سدها
 2. پل های صنعتی و ساختمانی
 3. پروژه های بزرگ صنعتی و عمرانی
 4. ساخت نرده ها
 5. اسمان خراش ها
 6. خرپاها
 7. ستون ها

و… مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت تیرآهن گالوانیزه در تهران

قیمت ورق صنعتی در تهران

قیمت روز ورق صنعتی  در وب سایت آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/st52/  قیمت ورق آهن کیلویی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه قیمت ورق برشی قیمت ورق روغنی قیمت ورق رنگی قیمت ورق st52 قیمت ورق قطعات قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق کانال کولر قیمت ورق آهن کیلویی قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق اکسین در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

از جمله مزیتی که تیراهن دارد این است در آینده می توان اسکلت بندی که برای سازه صورت گرفته را افرایش داد و ساختمان را توسعه داد و این امر سبب صرفه جویی در هزینه ها برای بازسازیی در ساختمان  می شود .

تیرآهن گالوانیزه چگونه تیرآهنی است

تیراهن گالوانیزه به تیراهنی گفته می شود که در مرحله تولید پس از اتمام نورد کاری و مراحل اصولی در طراحی خود با یک فلزی به نام روی سطح ان کاملن پوشانده شده است تا از ایجاد ساییدگی و خوردگی یا همان زنگ زدن آهن جلوگیری کند . که به منظور این کار تیراهن را در یک حوضه پر از مواد مذاب روی غوطه ور می کنند تا سطح آن به صورت کامل از روی پوشانده شود . تیراهن در معرض قرار گیری با اکسیژن هوا به مرور زمان ساییده می شود و زنگ می زند اما گالوانیزه کردن ان موجب می شود تا این امر صورت نپذیرد و از زنگ زدگی تیراهن جلوگیری گردد .

انواع استاندراد های تیرآهن

و در 3 سایز پر مصرف

مورد استفاده قرار می گیرد .

کارخانه جات معتبر داخلی تولید تیرآهن

در ایران کارخانه جات زیادی در تولید تیراهن کوشا هستند و حوزه فولاد فعالیت عظیمی دارند که از جمله قیدیمی ترین آن ها که مادر صنعت فولاد ایران هم نام گذاری شده است کارخانه ذوب آهن اصفهان است که در شهر اصفهان این کارخانه تاسیس شده است و به بهرورداری رسیده است از جمله دیگر کارخانه ها می توان به :

 1. کارخانه ناب تبریز
 2. کارخانه فولاد مبارکه
 3. کارخانه فایکو
 4. کارخانه اهواز
 5. کارخانه کرمانشاه
 6. کارخانه آریان فولاد

از جمله کارخانه جات تولید داخلی فلزات من جمله آهن الات در ایران می باشد.قیمت تیرآهن گالوانیزه در تهران

انواع استاندارد های تیرآهن

 1. استاندراد IPE
 2. استاندارد INP
 3. استاندارد تیرآهن بال پهن یا هاش
 4. تیرآهن لانه زنبوری
 5. تیرآهن اسفنجی
 6. تیراهن مسبک
 7. تیرآهن عریض
 8. تیراهن سبک
 9. تیراهن سنگین
 10. تیراهن 14
 11. تیرآهن ترک

از جمله چندین موارد در انواع استاندراد های تیراهن می باشد که این لیست هنوز تنوع تیراهن را  تکمیل نکرده است .

استاندارد های تیرآهن شامل :

استاندراد تیراهن ایران و اروپا :

این سبک استاندارد که به تیرآهن ایران و اروپا هم مروف است از دسته تیراهن هایی است که در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است این سبک تیراهن ظاهری شبیه به I  انگلیسی دارد و ضخامت بال های آن تا جان تیراهن برابر است این تیراهن در بازار به تیراهن معمولی هم صدا زده می شود. این تیراهن تحت لیسانس و استاندراد اروپا ساخته شده است .

استاندراد تیراهن چین و روسیه :

این سبک تیراهن هم همانند استاندراد قبلی است شکل ظاهری ان شبیه I  است تحت لیسانس استانداردهای چین و روسیه تولید می شود و تنها تفاوتی که با نوع اول دارد در نوع ضخامت بال های آن است که هرچه از انتها تیراهن می رسیم از ضخامت بال های آن کم می شود

استاندراد تیراهن هاش و یا بال پهن :

تیراهن هاش یا بال پهن که ضخامت بال های آن پهن است و ظاهری شبیه به H  انگلیسی دارد این  سبک تیراهن در ایران طرفداران خاص خود را دارد و در مصارف متعددی از جمله :

 1. ساخت پل ها
 2. احداث سدها
 3. اسمان خراش ها
 4. اسکلت بندی ساختمان

و… مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از اصطلاح بال و جان تیرآهن چیست

منظور از جان تیراهن همان مقطع میانی است که دو بال تیراهن به صورت زاویه قائم هم از بالا وهم از پاییین به آن متصل شده است. بال های تیراهن هم که به صورت زوایه قائم به جان تیراهن متصل شده اند و بیس تیرآهن را  کامل کرده است . که در انواع گرید های تیراهن نحوه اتصال و ضخامت بال ها با یک دیگر متفاوت است .قیمت تیرآهن گالوانیزه در تهران